E peki şimdi ne olacak?

 

Tam bir sene önce hayatımın aşkına sımsıkı sarılmış,  evlenme teklifine “evet” dedikten sonra, , karşılıklı ağlaşıp ama bir yandan da kahkahalarla gülerken bu soruyu sormuştum  “E peki şimdi ne olacak ?”.

Ne mi oldu? Evlendik… Herşey bir anda oldu sanki. Evlenenler bilir, insanda zaman mefhumu kalmıyor  o dönemde . Çeyiz düzmece, ev bakmaca, koltuk almaca, sehpa bulmaca… Bitmez evin alışverişi (ki hala bitmedi).                                                                                    Wedding

Herkes size ahkam keser “şurda şunlar çok güzel mutlaka git bak”, “ayy diktir gelinliği balık model olsun”.  Sen bitkin solgun bir suratla bu konuşmaları dinlerken finali “bunlar tatlı telaşlar” diye yaparlar, gel o tatlı telaşı buyur sen yaşa diyesin gelir. Yüzün çökmüştür, düzensiz yaşamaktan, sağlıksız beslenmekten  kilo almışsındır belkide vermişsindir, diet yapmaya hiç niyetin yoktur, bir yandan komada gibi çalışırsın ve bir zaman yaratmaya çalışırsın ki oturacak ev bakasın… Sonra o evi dolduracak eşyalar vardır ki asıl olay odur. Müstakbel eşinle zevkleri uydurmaya çalışırsın, hiç dalaşmadığın o biricik sevgilinle kısa bir dönem kedi köpek gibi olursun,  “ahh ne oldu bize” der şaşırırsın.  Neyse ki bizim o dönemimiz çok kısa sürdü. Herşeyi hızlı hallettik, çok dolaşmadık, bu yüzden çok da dalaşmadık :D  Tüm dönemde sakin olmaya çalıştım, Murat daha stresliydi, koltuk alırız sorun çıkar çocuk kendini yer bitirir, internet bağlatırız sorun çıkar çocuk kendini tüketir… Ben onu telkin etmekten olgunlaştım sanki resmen, evliliğe adımları sağlam attık.

Su yolunu bulur mottosuyla yola çıkmalı, yoksa üzülecek, stres yapacak çok şeyler çıkar karşınıza, çıkıyor da, takmamak en güzeli. Tek korkum zamandı, başlarda yetişmeyecek, yer bulamayacağız stresi yapıyordum, temel konuları halledince o his de ortadan kalktı. Evde eksik varmış, süzgeç yokmuş kafaya takmadım. Ama yapılması gerekenleri atlamamalı, planlı programlı uygulamalı, aman ha sakın geç kalmayın. Panik sırası yeni gelin adaylarında :))

Gelelim taze gelin Çiseren’in nacizane tavsiyelerine.

 

 

İlk olarak  eğer düğün yapmayı düşünüyorsanız derhal mekanınızı ayarlayın tavsiyesiyle başlayabilirim. Mekan bulmak zor zanaat, hem beğeneceksiniz, hem tarih uyduracaksınız, hem taleplerinizi, hem bütçenizi hoş tutacak. Hep kır düğününde evlenmeyi hayal etmiştim,  aklımda olan bir kaç kır düğünü mekanını gezdim. Doğası ve doğallığı en çok etkileyen en yeşil olan, etrafında yapı görünmeyen bir mekanı heyecanla seçtim, Korupark İstanbul. Canım sevgilimde hiç itiraz etmeden onay verdi. Sanırım Ocak sonu Şubat başı gibi mekanla anlaştık ve 2-3 gün dışında boş yerleri yoktu. Baharda evlenmeyi çok isterdim ama Mayıs ayında evlenmek yağmur açısından tehlikeli olabilir diye Haziran ortası olsun dedik, içime hep iyi doğdu, hiç yağmuru hissetmedim :). Gerçektende çok güzel bir havada evlendik. Bu sene Ramazan yaz mevsimine denk geldiği için tarih bulmak çok zordu. Şansımıza 18.06.2011 tarihini kaptık, hemde Cumartesi :) Nişanımız da 18.12.2010′du, güzel tesadüf oldu. Ancak mekanda içki servisi çok zayıfmış, biz oturmadığımız için pek anlayamadık, onun dışında ne yaptıkları konusunda fikrim yok. Mekansal olarak en beğendiğim yer olduğu kesin, o açıdan memnundum, iyi ki orada olmuş düğünümüz diyebilirim. Ama siz de düşünürseniz servis konusunda sıkıştırın :)

_MG_8736IMG_8533-copy

İkinci olarak hazır gelinlik düşünüyorsanız araştırmalara en az 4 ay önce başlayın. Çünkü hazır gelinlikler 3 ayda yurtdışından gelebiliyor. Diktirmeyi düşünüyorsanız iyi butikler  2 ay süre veriyorlar, tabi biraz sıkıştırınca o süre inebilir :). Ben diktirmeyi hiç düşünmedim, gözümün gördüğü, denediğim birşeyi almayı tercih ettim. Önce Pronovias’ı gezdim, gelinlikler gelinlik değil Roma askerinin  zırhı gibi, bir ağır bir ağır ki anlatamam, belki bana öyle denk geldi bilemiyorum. Onun dışında benim zevkime göre çok işli, bir yerinde güzel bir işleme detayı varsa diğer yerleri sade olmalı tasarımın, ki o işleme, detaylar dikkat çeksin, zarif dursun. Ama bunların her yerinden ayrı birşey fırlıyor, bana göre bir tasarımcı gözüyle heryerden birşey fışkrınca özelliği kalmıyor. Bel kısmım ince olduğu için hep prenses model birşeyler baktım, ille de bele oturan, kalçadan, etekten kabaran olsun dedim durdum.. Beyaz Butik’de dediğime yakın birşeyler buldum ama pek ucuz görünüyorlardı fakat etiketleri başka şey söylüyordu , neredeyse bir Vera Wang parası diyebilirim o tiftik etekli gelinlikler. En son Vakko Wedding’e gittim. 2 gelinlik denedim, ikinci denediğimin içinde kendimi bir başka hissettim, hep kafaya taktığım bele oturan prenses modeli falan değildi, tam kır düğününe uygun, uçuşuk, taşıması çok rahat, hafif  bir gelinlik vardı üzerimde. Neden bilmem kendimi prenses gibi hissettiren bir tek o oldu. Yanımda sevgilimde vardı. Yüzünde ki ifadeyi unutamıyorum, işte budur dedik çıktık. Gelinlik alışverişimiz de 2 gezmede bitti :) Bu alışverişte ki  tavsiyem şudur ki sabit fikirli olmayın, üşenmeyin deneyin, bu işe vakit ayırın acele etmeyin, arama işine erken başlayın ki istediğinizi bulabilin, herkes benim kadar şanslı ve hızlı olamayabilir. Mutlaka fiziğinize uygun birşeyler düşünün. Zevkinizden önce fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurmanız o gece daha rahat ve güzel görünmenizi sağlayabilir. Mesela ben mini etekli bir gelinlik giysem facia bir görüntü çıkardı ortaya :) Böyle kişiliğinize ve fiziğinize uymayacak şeylere sırf hoşunuza gidiyor diye heves etmemeli, mini etekli gelinlikler kısa boylu, çöp bacaklı, çıtır kızlara yakışacak bir modeldir, benim gibi boylu ve pek bir dolgun bacaklı  kızda çok avam dururdu, ya da belden bollaşan bir model beni bir anda 75 kg gibi gösterebilirdi. Güzel yönlere kibar detaylarla  dikkat çekmek en doğrusu. Ben geline sadeliği yakıştırıyorum, gelin çiçek gibi olmalı, sade, zarif, taze çiçek renklerinde ve  çiçek kokulu olmalı.

Wedding

 

Gelelim aksesuarlara, duvağınızı muhtemelen gelinliğinizi aldığınız yerden alacaksınızdır. Ben öyle yaptım,  gelinliğin eteği gibi dökümlü, yumuşacık ipek organze duvak aldım, biri uzun biri kısa. Uzun olanı nikahtan sonra çıkartacaktım ama ben çıkartmak yerine kestim :) Duvağın tepede duruşu hoşuma gitmişti bozmak istemedim. Çok incecik bir taç almıştım duvağın takıldığı yer boş kalmasın diye, aslında ben tacı da pek sevmem :) hele kocaman olanları, ama ince bir taç çok zarif durabilir, benimki neredeyse görünmeyen çok ince bir detaydı. Ayakkabımı son hafta alabildim, çok stres yaptım, ara tara bulamadım bir şey. En sonunda Canes’te bir Louboutin fiyatına ayakkabı bulabildim. Neymiş swarovski taşlıymış komple.. Aman çok önemliydi, içime oturdu. Hala oturur çünkü uzun süre giyemedim acıdan öldüm. Evde giyiyordum ayağım alışsın diye gayet rahattı düğün günü ne olduysa acıdan öldüm, taşlı süslü babetlerimi geçirdim ayağıma ohh rahat rahat zıpladım hopladım, fotoğraf çekilirken parmak ucu yürüdüm :). Yanınızda babetiniz olsun, ayakkabının rahatını seçin diyeceğim ama o bir şans, uzun süre giyince ortaya çıkıyor rahat olup olmadığı.  Gelin buketimi daha önce oğluşu Demir’in doğumunda birlikte çalıştığımız Yeşilyurt SABUNCAKİS‘in sahibesi Esra Demirci  hazırladı. Ben nasıl birşey istediğimi tarif ettim ve hayalimden öte bir buket kucağıma düştü. Gerçekten en çok önem verdiğim konuydu, gelin buketi diyip geçmeyin çok şık bir detay, kır düğününe uyacak hemde en sevdiğim Lavantalı bir buketi elimde tutmak muazzam bir enerji verdi bana. Babam, abim ve Murat için yaka çiçeği hazırladılar, gül ve lavantadan, harikaydı hepsi. Esra’ya ne kadar teşekkür etsem azdır.

WeddingWedding

Wedding

Wedding

Hazırlıklarımız için Sait Halim Paşa Yalısı’ndaydık.  Sıla ve Oktay bebeklerimin tatlı annesi Esen’e çok teşekkür ediyorum, Murat’la birlikte burada hazırlandık ve çok rahattık.

Aylar öncesinden telefonla taciz etmeye başladığım makyözüm Ülker Mutlucan çok titizlendiğim makyaj konusunda harikalar yarattı. Ben karışmıyorum ne istersen yap sadece kapkara bir makyaj olmasın, çiçek gibi olsun dedim. O kadar güveniyorum Ülker’e. Fotoğraf çekildiği için biraz ağır davranmaya çalışsa bile 30dk sürmüyor yaptığı bu muhteşem makyaj. Gece yüzümü yıkamasaydım 3 gün daha götürürdü beni :) Enerjik, sevimli, pek becerikli bir kadın. Özel davetleriniz, günleriniz için makyaj konusunda mutlaka profesyonel yardım alın. Sakın prenses Kate gibi kendim yaparım demeyin, onun gibi akşamdan kalma bir görüntünüz olur düğün gününüzde. Profesyonel dokunuş insanı bir başka yapıyor bu su götürmez bir gerçek.

Wedding

Wedding

WeddingWedding

Wedding

 

Kuaföre gitmeyi hiç sevmem, saçımla, kafamla uğraşılması hoşuma gitmez, ama kadınız ya mecburen gideriz. Benim kuafor ziyaretlerim senede 2-3 ‘tür. Ya annem zorla kolumdan tutar kendi kuaforu Erdem Kramer’e götürür ya da ben artık yeter der yıllardır nazımı çeken sevgili Aslan’ın yanına Majik kuaföre giderim. Aslancım  tarif ettiğim gibi bir gelin topuzu yaptı. Sade birşeyler olsun istiyordum (zaten ne istersin ki sen dediğinizi duydum sanki) aynen istediğim gibi de yaptı saolsun. Emekleri için çok teşekkür ediyorum.

WeddingWedding

Düğün pastamız için taa aylar öncesinden “Pastha” ile görüştük ve anlaştık. Bu iki başarılı kadının butik pastasını daha önce tatmıştım, çikolatalı pasta çok sevdiğim bir pasta türü olmadığı halde ayıla bayıla yemiştim. Çok değişik tarifleri, içindeki kremanın ve çikolatanın tadı enfes. Tadından belli, herşeyin en iyisini kullanıyorlar, yağsız ve çok hafif. Şeker oranı muhteşem ayarlanmış, 10 dilim yeseniz de içiniz bayılmaz, bu kadar yoğun çikolatayla bu hafifliği nasıl sağlayabildiklerini anlayamıyorum ama ayıla bayıla yedik :). Doyamadım, ilk fırsatta bir bahaneyle tekrar sipariş vereceğim. Kesinlikle tavsiye ederim, yiyiniz içiniz israf etmeyiniz! Butik pasta çok pahalı olur diyerek ürkmeyin sakın. Büyük pastalar daha hesaplı oluyor, ayrıca iyi bir pastaneden alacağınız pastanın 100 katı kaliteli, lezzetli ve aynı fiyata bu pasta. Yok kötü bir pastanede isteğimi karşılar diyorsanız siz bilirsiniz, gıda bence önemli bir konu, bu yüzden ondan kısamıyorum, özellikle pasta gibi pek sağlıklı olmayan şeylerde. Çünkü ucuza mal etmek için, içine bin türlü hile katılması mümkün bir gıda türü.

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

 

En önemli konulardan biri  fotoğraf, önceden bu işleri organize etmekte fayda var, son ana ne kadar az  iş bırakırsanız o kadar rahat edersiniz. Zaten fotoğraf gibi konularda önceden randevulaşmak gerekiyor. Mesela ben en geç 1 ay önceden alıyorum randevularımı. Biz şanslıyız çünkü fotoğrafçı dostumuz çok, önceliğimiz söz konusu.  Mekanının anlaşmalı olduğu fotoğraf ekibi saolsunlar bize meslektaş kolaylığı sağladılar, arkadaşlarımız gece boyu bizi görüntüleyebildi. Normalde mekanda profesyonel fotoğrafçının çalışmasına izin vermiyorlar. Hazırlık aşamasında fotoğraflarımızı Emre Arıcan ve Sevgi Bilgindil çekti. Arda Güldoğan’da yer yer fotoğraf çekti ama daha çok videomuzu çekti. Emre ve Arda, Murat’ın çok eski dostlarıdır. Sevgi’de son yıllarda mesleğim sayesinde tanıdığım en güzel kalpli, temiz kalpli insanlardan biridir. Ne zaman istesem yardımıma koşar, bazı çekimlerimde bana eşlik eder, herşeyden önce dost olarak yanımda, arkamda durur. O gün fotoğraf çekmenin dışında bana ve anneme çok yardımcı oldu. Dostlarımıza yanımızda oldukları için, pozitif enerjileriyle günümüze keyif  kattıkları için, en önemlisi merakla beklenen bu muhteşem kareler için ayrı ayrı çok teşekkürler ediyoruz. Canlarımız :)))

WeddingWedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

Wedding

 

Süsleme konusunda mekanın anlaşmalı olduğu iki firmayla görüştük, Düş Bahçesi’nin sahibesi Şebnem Hanım’dan çok olumlu enerji aldım, hevesliydi, ne istediğimizi anlayabildi, bize yardımcı oldu. Sonuç olarak çok memnun kaldık. Farklı mekanlarda da süsleme hizmeti veriyor. Biz en makul olanı tercih etmeye çalıştık. Süslemede herşey ekstraya giriyor, kumaş peçeteler bile :) Garip bir piyasa, kumaş peçetesiz, suplasız bir sofra düşünemiyorum, Şebnem Hanım’da düşünemiyormuş  ama bu standart olması gereken şeyler her yerde extra değerlendiriliyor, bu piyasada öyle. Bunları fiyatın içine katıp ücreti o şekilde bildirmeliler belkide.

Müzik konusunda bir hüsran yaşadık,  mekanın anlaşmalı olduğu firmayla çalıştık mecburen. Görüşmeye gittiğimizde bizim zevkimize göre çalarsak insanlar çok sıkılır, siz oynak ama kaliteli bişiler çalın dedik. Giriş müziklerimizi , dans müziklerimizi ilettik, gerisini onlara bıraktık, firma sahibi biz çok eğlendirirz vs. attı tuttu haliyle. Ancak sistemin başına belli ki ilk kez geçmiş ne yaptığının farkında olmayan  birini geçirmişler. Nikah için giriş muziğimiz  Johann Pachabel – Canon in D’ idi. İlk kez ortaya bu müzikle çıktığımda etraftan “hiii çok güzeeeel”  ” ayyy gördün mü ne güzeeel olmuş” gibi konuşmalar duymuştum. Bu müzikle birlikte o konuşmaları duymak tüylerimi diken diken etmişti, insanlar bize hayran hayran bakıyordu, beğenileri dudaklarından dökülüyordu, muhteşem bir  müziğin etkisiyle, olayın heyecanıyla bayılmak üzereydim. Kürsüye geldik ki, nikah esnasında fonda ben bu tatlı müziği duymayı beklerken, alttan “kandırdım tatlı yari çılgın sözlerle” diye bir şeyler duymaya başladım, Ah Kenan Doğulu böyle berbat bir şarkı yapılır mı hep senin yüzünden. Şaka gibiydi, kim dedi sana onu çal diye be adam! Bana ne kadar uzak, en sevmediğim manidar şarkılar hemde kendi nikahımda :D Başımdan aşağı kaynar sular indi, nikah memuru birşeyler söylerken bende Murat’a ” aşşkıııımmm ne çalıyor bunlar, durdurrrr” diyerek gülme krizine girdim Murat’ta “nasıl durdurayım bu neeee” diye gülme krizine girdi. Sonuç olarak komik bir anı olarak kaldı, anlatacak daha çok şeyimiz oldu. Moralimiz çökmedi, gülerek karşıladık ve geçti. İlk dansımızı yapmak için sahneye çıktığımızda beceriksiz dj’miz bu sefer dans müziğimizi bir türlü çalamadı bir süre sahnede salındık, zaten beceremiyoruz dans etmeyi, e ders de alamadık.  Gecenin ilerleyen saatlerinde de çaldığı acaip müziklerle bana gülme krizleri geçirten kör cahil DJ hayatımda ilk kez duyduğum müziklerde, şarkılarda deli dumbul dans etmemi sağladı belkide adamın hakkını yiyorum, içmeden o kadar dans ettiysem vardır bir kerameti. Eğlendik mi eğlendik, amaç da buydu :) Gecenin sonunda Emre’nin yaptığı apaçi müziği isteğinde film kopmuştu, cümbür cemaat apaçi dansı yaptık. Aramızda bu dansa çok çalışmış arkadaşlar vardı. Video kayıtlarımızı sabırsızlıkla bekliyorum.  Diyeceğim odur ki, ne istiyorsanız onu çaldırın, müzik çok önemli gecenin can damarı müzik. Zevkinize göre bir şey çaldırın. Ne çalacağını tek tek sorun herşeyi bilin. Benim gibi kontrolünüz dışı abukluklar yaşamamak için paranoyak olun önceden uyarın hatta “aman sakın kandırdım yari çalma” diyebilirsiniz mesela.

WeddingWedding

Wedding

Wedding

Wedding

WeddingWedding

Wedding

wed

Wedding

Wedding

Wedding

Nikah kıyılınca yine evlenme teklifinde ki gibi kuzusarması olmuşuz :) Bu kareleri yakalayan dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Aynı anda sıfırdan ev yaratmak, düğüne hazırlanmak ve çalışmak çok zor birşey, burdan anlatınca 2 paragrafta bitiyor gibi halbuki insanı çökerten bir dönem. Takip eden bir kaç kişi  “neden blog yazmıyorsun bir sorun mu var” gibi sorular sordu, “sorun yok, sadece evleneceğim” dedim, “ee daha iyi ya yaz hadi” dediler :)) bir kaç kişide yazmam için baskı yaptı :) Ancak Bu kış gerçekten mesleki olarak en yoğun olduğum dönemdi, şikayetçiyim diyemem, çok güzel bebekler gördüm, kokladım, dünyalar tatlısı aileler tanıdım, yorulsam da topladığım enerjiyle, bana bu mesleğin kazandırdığı pozitif bakış açısıyla herşeyin üstesinden iyi kötü geldim. Ufak tefek eksiklerimiz dışında herşey yerine oturmuştu. Blogumu çok ihmal ettim, facebooka aylarca yeni çekim, fotoğraf ekleyemedim, Nisan’da işi bırakıcam diye atıp tutuyordum ama Mayıs’a kadar çalıştım, Düğünden bir hafta önce evde hala 5 albüm teslim için paketlenmiş duruyordu  ve düğün sonrasına kalan editlerimle düğüne hazırdım. Bu yüzden sanal mecralarda aktif olamadım. Zamanın nasıl geçtiğini hatırlamıyorum ama damağımda hoş bir lezzet var hala. Artık döndüm, dönüşüm muhteşem olur mu bilemem ama biriken hikayelerimi yazamadan yenilerine geçtiğim için biraz üzülüyorum.

Wedding

Bir fotoğrafçı eşi olup da kocamın elinden çıkmış pozlarım olmasa ayıp olurdu, işte onlarda bunlar.

dove

wed

 

Gelin olmak nasıl birşeydi diye düşünüyorum şimdi, fotoğraflarıma baktıkça ayy güzel olmuşum diyorum, ama sanki o günü ben yaşamamışım ya da fotoğraflarda ki ben değilmişim gibi, rüyaydı, uyandık gibi. Beni şımartanım çok oldu. Hiç biriniz eksik olmayın, facebook beni sistemden atacak diye korktum bir ara, o kadar çok mesaj geldi ve fotoğrafların altına o kadar çok şey yazıldı ki. Bir celebrity edasıyla gelin ettiniz beni, heyecanla beklediniz, halimi hatrımı sormayı hiç ihmal etmediniz. Evlendim beğenileriniz, tebrikleriniz hiç eksik olmadı, hala devam ediyor tebrikler. Hep şuna inanırım, kötü günde yanınızda dostlar bulursunuz mutlaka, trajedilere merhatimiz vardır hemen hepimizin, ama önemli olan iyi gününüzü içtenlikle kutlayabilecek, varlığını size hissettirebilecek güzel insanların varolmasıdır. Samimiyetle sevincinizi paylaşabilenlerin varolmasıdır önemli olan. Çünkü inanın bu dönemlerde tebrik etmekten kaçan dost bildikleriniz çıkar ortaya, şaşarsınız. Düğüne hazırlanırken, tanıdık, henüz daha tanımadık bir sürü güzel insandan mailler, telefonlar aldım, yardım edilecek birşey var mı diye soran güzel insanlar sardı etrafımı. Ve eminim ki koş gel desem gelirdiniz, nezaketen sorulmuş sorular değildi hiçbiri, biliyorum. Candan, yürekten hissettim benimle heyecanlanmanızı, sevincinizi. Beni gelin olarak görmek en az ailem kadar sevindirdi, heyecanlandırdı sizleri. Kime seslendiğimi sormayın, onlar kendilerini bilir. Koccaaman öpücükler, sevgiler onlara.İyi ki varlar, herşeyin daha güzelleri onlara olsun.

Şimdi çok mutluyum, yıllardır aşık olmaya doyamadığım insanla evlendiğim için değil sadece, onun yardımları, destekleriyle sahip olduğum mesleğim ve o mesleğin bana kazandırdıkları, yeni  hayatımıza  sevdiğim herşeyle birlikte adım attığımız için… Bizim aşkımız ömürlük diye biz çoktan yemin etmiştik zaten.  Mutlu olabilmek için hiçbir şeyden fedakarlık etmek zorunda olmadığım için mutluyum. Gerçi ne yalan söyleyeyim baba ocağından ayrılmak ciddi bir fedakarlık ama doğanın kanunu bu diye avunuyoruz. Murat çok yardımcı bana bu konuda, sık sık bize gidip yatıya kalıyoruz, farklı ve daha eğlenceli bir hayatımız oldu. Etrafımda güzellikler olduğunu bildiğim hissettiğim için çok mutluyum. Bilemiyorum her şeye mutluyum, nasıl tarif edeceğimi bilemedim, anlatabildiğimi sanmıyorum, okuyorum tekrar garip cümleler kurmuşum :)

Murat bana o malum soruyu sorduğunda havalara uçmuştum, EVET demiştim ve sarılıp kahkahalarla ağlaşmıştık… Tekrar bu soru bu sefer ikimize, bize soruldu, yine EVET dedik, yine sarıldık, yalnız olsaydık biz yine ağlardık mutluluktan.Evet demiştim ve sonra bir durup sormuştum e peki şimdi ne olacak diye,  o soru yine gündemde, yeni sayfa şimdi açıldı, düğün dernek bunlar rüya gibi geçti, ballı bir tat bıraktı damağımızda.

Evlendik.

E peki şimdi ne olacak ?

:))

Benzer Yazılar:

70 Responses to “E peki şimdi ne olacak?”

 • e her şey güzel olacak :)))
  nefis fotoğraflar nefis yazı .. mutluluğun daim olsun :)

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Ayçacım çok teşekkür ederim inşallah.. sizler gibi olalım.

  [Reply]

  Melike Reply:

  Çiseren Hanım merhaba,

  Facebook kullandığım zamanlarda sizi takip ederdim. Hatta “”Aaa siz de mi Aslan’a gidiyorsunuz” diye kuaför sohbetimiz de olmuştu…
  Çok acil yardımınıza ihtiyacım var, güzel gelin Çiseren’in makyajını yapan Ülker Hanım’ın telefonuna asla ulaşamıyorum. Yani bulamıyorum..

  Paylaşmanız mümkün müdür?

  Saygı ve sevgilerimle,
  Melike İLHAN.

  [Reply]

  Selin Reply:

  Bulursaniz bana da iletebilir misiniz benim de aramadigim yer kalmadi malesef hic bir sey bulamadim :(

  [Reply]

 • nino:

  Ciserenim hep mutlu olun insallah okurken yer yer gozlerim doldu yer yer gulucukler yerlesti yuzume bunlar guzel seyler pastaniz bir harika olmus canim arkadasim feyzam ve gelinleri nilayin elinden ciktigi belli harika olmus gercektende mekan gelinlik damatlik en ince ayrintilar hersey titizlikle dusunulmus yapilmis hep mutlu olun emi bu arada simdi ne mi olacak bi sure boyle evcilik oynayacaksiniz sonra dunya tatlisi bir sey hayatiniza girecek ve iste o gun bir aile olacaksiniz tatlim cok merak etme yakindir ;)

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  ninoşum çok teşekkürler canım. yazdıgım tum guzel satırlar için. bizim hikayemiz böyle kah güler kah aglarız. zaten bir yengec kadını olarak her gülünen şeyde bile ağlayacak birşey bulur çıkarırım :))) bunu paylaşabildiğimiz için çok mutlu oldum. evcilik çok güzel.. inşallaaahhhhh o dediğin tatlı şey bizimde olur. kanımızdan canımızdan. iple çekiyorum o günü.. önce hepimize sağlık.
  kocaman öptüm canım

  [Reply]

 • bi kere bu yazı biçok muallaktaki geline yol gösterici olucak :) sonra sen o fotoğraflara defalarca baştan bakıcaksın.. birden bire evde 2 kişilik iş yapmaya başlıcaksın.. lavabonda 2 diş fırçası görüceksin her sabah..bi süre “ben artık gidim, geç oldu” hissi yaşıcaksın..yeni soyadını oraya buraya yazmaya alışmaya başlıcaksın..ister istemez kendini evlenme hazırlığındaki arkadaşlarına tavsiyeler verirken bulacaksın.. ve en önemlisi yıllarca her sabah “o” adama bakarak uyanıcaksın, e daha ne olsun? :)

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  ne güzel yazmışsın Burcucum. aynen dediğin gibi ilerliyor herşey şuan. Ona bakarak uyanmaksa herşeyin en güzeli. sabahları somurtan ben güler oldum :D

  [Reply]

 • ELİF KAZ:

  bende bu yazıyı okumaya doyamadım çiseren çok güzel duyguları sende yaşamışsın bazı cümlelerinde kendimi bile buldum :) Evlendiğimizin ertesi günü bizde bu soruyu sorduk kendimize “E şimdi ne olacak ? ” diye..evleneli 1 yıl oldu hala dün gibi geliyor bana:)her ne kadar seni tanımasamda çok sevdim herşeyini;)
  mutluluğunuz daim olur inşallah yüreğin gibi güzel bi hayatın olsun sonsuza dekkkk…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Elif çok teşekkür ederim, sende taze gelinmişsin. zaman çok hızlı geçiyor.. İnşallah hep güzel günler görürüz. güzelmiş bu işler :D çok teşekkür ederim. çok öpüyorum, o güzellik sana ait!

  [Reply]

 • Bundan sonra herşey daha güzel olacak :)

  Sevdiğinin gözünde kendi gözlerini , ruhunu görerek …sağlıkla …huzurla

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çoook teşekkür ederim bu harika cümle için : D

  [Reply]

 • ALİ KAAN ÖVER:

  Düğünde herşey 4*4′lüktü Çiseren, içki servisi gayet güzeldi, yemeklerin lezzetide çok iyiydi. Zaten düğünün yapıldığı yer de gerçekten çok güzeldi.
  Apaçi dansına gelince…Bazı kişilerin (aslında tek kişinin) asansörde bile ayna karşısında pratik yaptığı konusunda sağlam istihbaratlar aldım !

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  ahahahah Kaan kramp girdi karnıma :D muhteşemdi

  [Reply]

 • Meltem Selcuk:

  Zevkle okudum:)) fotograflara bayıldım özellikle de eşinin çektiklerine
  Tekrar mutluluklar diliyorum Ciserencigim :D

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  meltemcim çok teşekkür ederim.. çok öpüyorum

  [Reply]

 • Elif:

  Şimdi super bir evliliğin ve zamanı gelince tatlı bir belki fazla bebeğin olacak inşallah.
  Ama sunu söylemeden edemeyeceğim; son zamanlarda gördüğüm en en en Guzel gelinsin… Zaten güzelsin ama muhteşem olmussun.. Bayıldım…
  Daimi mutluluk dilerim. Sevgiler…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Elifff çok teşekkür ederim :)) inşallah bu güzel dileklerin gerçekleşir. dediğin gibi sırada beklenen bebek ya da bebekler var.. bakalım kısmet.. çok öpüyorum sevgiler!

  [Reply]

 • banu:

  canimmm cok güzel gelin olmussun yazi cok etkileyici :)) gelinligin duvagin cicegin damat :) ve en önemlisi sen cok güzel hatta muhtesem ötesi olmus :)) bu arada sadece topuzun göründügü yani duvaksiz fotografin varmi ??

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  vardır banu bakarım bir ara :D çok teşekkür ederim

  [Reply]

 • Çiseren harika bir gelin olmuşsun:)Hazırlık aşamalarındaki benzer stres ve koşturmacalardan sonra merakla beklemiştim kelebeğe dönüş misali gelin oluşunu. Gelin nedir dediklerinde eğer onu tamamlayan bi resim varsa sanırım bu sensin:) Duru sade su gibi dedikleri işte:) Birlikte verdiğiniz enerji resimlerden bile geçiyor insnalara sna ve eşine bi ömür mutluluklar diliyorum yüzünüz hiç ama hiç asılmasın…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  fulyacımm çok teşekkür ederim, çok tatlısın. inşallah dediğin gibi olur. sevgiler, çok opuyorum

  [Reply]

 • çok güzel bir gelin olmuşsun. bütün herşey kusursuz görünüyor.
  mutluluğunuz daim olsun

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çok teşekkürler Nihan :)

  [Reply]

 • Çiseren

  Senin evlendiğin gün biz de nişanımızı yaptık.Bu bir işaret olsa gerek:) Herşeyi öyle güzel anlatmışsın ki.Düğün arifesinde koşturan bir başka gelin olarak çok iyi anlıyorum seni.Ama özenmene, koşuşturmana değmiş.Çok güzel bir gelin olmuşsun, birbirinize çok yakışmışsınız.Mutluluğunuz daim olsun, ömür boyu sürsün,bundan sonra hep çok güzel şeyler olsun:)

  Sevgiler

  Sinem

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Sinem çok teşekkür ederim. darısı hayırlı zamanda başınıza. evlilik güzel şeymiş, bekliyoruz aramıza :D

  [Reply]

 • Müge:

  Çiseren,

  İnanilmaz zevkle okudum, sanki kendi yaşadıklarımı , düşündüklerimi uyguladiklarimi yazmissin.
  Mekan konusunda, organizasyon konusunda onerilerin kesinlikle dogru.
  Gelinlik konusunda ayni fikirdeyim tamamiyle, bende Vera Wang begenip, Vakko Wedding’den baska bir gelinlikle son buldum :) Gelin cicegini inanilmaz begendim, yaptirabilirim aynısından sakın kızma , bayildim inanilmaz zevkli olmus :)

  Darısı 03.09.2011 de benim basıma.

  Esinle sana mutluluklar, cok cok yakismissiniz ve tum askiniz resimlere, yuzunuze ve gecenize yansimis..

  Tebrikler ve bir omur boyu mutluluklar..

  Sevgiler,
  Müge

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Müge çok teşekkür ederim, darısı başınıza, az kalmış sizinde,kimbilir ne kadar heyecanlısındır. Gelin olmak çok güzel, çok rüya gibi, “rüzgar gibi geçti” diyorsun ardından. tadını çıkartırsın o gün seni üzecek hiç birşey olmasın inşallah. umarım herşey gönlüne göre olsun.
  Gelin buketinide yaptırabilirsin elbette patenti bende değil :D ama buraya yakınsan yeşilyurt sabuncakise yaptırmanı tavsiye ederim. hüsran yaşama, bu tip estetik şeyleri yapmak memleketimizde biraz güç, vizyon isteyen bir şey :))) benimde selamlarımı ilet ;)))

  [Reply]

 • mehtap miroğlu:

  çok dua etsem senin gibi bi düğünüm olurmu acaba ? ama kenan doğlu kandırdım yarimi şarkısı hariçç… :)

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  inşallah herşey gönlüne göre olur =))

  [Reply]

 • Özlem:

  Cok içten ve tüm duyguları yansıtan bir yazı…Kimi zaman gülümsedim, kimi zaman ise ”evet evet bende aynı şeyleri yaşadım!” dedirten bu yazıyı keyifle okudum ayrıca masallahımı da eksik etmedim :)
  Gercekten de masal gibi gecen bir dönem, prenses gibi hissetmek hep cocuklugumda hayal ettigim acaba kiminle evlenecegim?!,nasıl bir gelin olacagım?! sorularının cevabını ayakların havada yasamak, mükemmel bir duygu :)…insallah herkes bu duyguyu yasar…eee peki simdi ne olacak kısmını ise bende hic hayal etmemistim…hep filmler mutlu sonla biter ya ondan sonrasını da aynı mutlulukla devam eder insallah :)…Esinle ve tüm sevdiklerinle daha nice güzel duyguları yasamanız dilegiyle,Sevgiler

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çok teşekkür ederim, hepimiz için aynı güzel dilekler kabul olsun.

  [Reply]

 • Damla Çimen:

  Beklediğim yazı sonunda geldi senden. Bir çırpıda okudum :))
  Sonlara doğru korktum biraz, Allah sizi nazarlardan korusun. Hep mutlu olun, mutlu kalın.
  Tekrar tebrik ediyorum.

  Sevgiler…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çok teşekkürler canım, bende seni kocaman öpüyorum :)

  [Reply]

 • Evrim tekel altin:

  E ne mi olacak?.. Ciseren in bebekleriiii ;))))

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  İşte budur :)))) inşallah, Amin! :))

  [Reply]

 • Damla Tüfekci:

  hep o ilk günkü heyecanla yaşarsınız koca bir ömrüü inşallahh=)) çok güzelsinizz maşallah sizeee

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  inşallah canımm darısı isteyenlerin başına :))

  [Reply]

 • banu:

  ciserencim birsey daha istiycem senden :)) gelin buketinin fiyatini ögrenebilirmiyim? bende heran aynisini yaptirabilirim :))

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  200tl civarıydı sanırım. telefon açıp sorun isterseniz, yeşilyurt sabuncakis ;)) Esra hanımı isteyin benim adımı verin

  [Reply]

 • Özge Yağmur:

  Hep mutlu olun , minik minik Çiseren’leriniz ,Murat’larınız olsun :)
  Allah mutluluğunuzu ve heyecanınızı daim etsin :)

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çok teşekkürler Özgecim inşallah, hepberaber :)

  [Reply]

 • çiseLENcim :)))) biraz geç okudum ama sindire sindire okudum çok güzel bir hatıra yazısı. çok güzel bir düğün mükemmel bir çift. hayran kaldım her cümlene. tüm hayatınız böyle neşe dolu heyecanlı geçsin.

  Evlendiniz.

  E peki şimdi ne olacak ?

  bence

  böylesine güzel iki insanın meyvesini görücez inşallah ( tabi zamanı gelince )

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  canım melişim çok teşekkür ederim. sizlerden bekliyoruz ilk önce D

  [Reply]

 • selin:

  Çiseren seni tanımadan bu kadar sevebildiğime çok şaşırıyorum. Bütün yaşadıklarını öyle güzel öyle içten paylaşıyorsunki yazıyı okurken sevinçten gözlerim doldu.Umarım bir gün bizim fotoğraflarımız senin kamerandan çıkar ve tanışmış oluruz. Ömür boyu mutlu olmanız dileğiyle…
  sevgiler…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  selin çok teşekkür ederim :)) ne güzel bunları paylaşabilmemiz tanışmadan. İnşallah bu güzellikler sana da nasip olsun bende yanınızda sizinle paylaşayım mutlulugunuzu :)

  [Reply]

 • Yagmur:

  O kadar güzelsin ki 40 milyon kere maşallah demek istiyorum. Fotoğrafların hepsi çok güzel çekenlerin gözlerine sağlık. Senin kadar güzel bir kızla iyi fotoğraf çıkartmamak mümkün değildir. İçim gidiyor sana bakarken Çiseren su gibisin, çok duru, çok sıcak gülümsemen. Kaşın, gözün, dudakların, her detayın ayrı ayrı güzel ve bütünüyle daaha güzel :) İlk kez bir kıza bu kadar içten ve aşırı beğenilerimi sunuyorum inan bana. Güzelden öte bir havan var, bu kadar insanı uzaklardan büyülüyorsun. Gelin olmak sana çok yakışmış, inşallah ilk ve tek düğünün olur ama lütfen ara sıra gelinlik giy fotoğraf çektir, sana çoooookkk yakışıyor :) Yazılarının sıkı takipçisiyim bu yüzden seni tanır gibiyim. Sıcacıksın beni bile ısıttın kendine (ben çok soğuk bir insanımdır, hislerimi belli etmekte zorlanırım) İnşallah bir gün gül yüzünü yakından görebilirim. Sonsuz sevgiler.
  Yağmur

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Yağmur çok teşekkür ederim çok tatlısın :)) inan aslında bende senin gibiyimdir. ama bu iş beni çok değiştirdi sanırım.
  Çok teşekkür ediyorum tüm güzel sözlerin için, senin güzel bakışın böyle görmeni sağlayan bence.
  çok öpüyorum sevgiler…

  [Reply]

  gülay Reply:

  merhaba ,

  öncelikle mutluluklar diliyorum gerçekten düğününüz muhteşem gözüküyo . tam herkesin hayallerini süsleyen bi düğün olmuş. ben kuaförünüzü sorucaktım majik kuaför diye bulamadım da internetten. telefonu varsa iletebilirmiziniz bana ? çok teşekkür ederim

  [Reply]

  Çiseren Reply:

  660 8673 aslan danışman’a selamlarımı iletin

  [Reply]

 • Yagmur:

  ayrıca tükenmeyen mutluluklar dilerim :) heyecandan unuttum

  [Reply]

 • Pelin Yucesoy:

  bu dünya da gördüğüm en güzel gelinlerden biri olmuşsun… gördüğüm en güzel fotoğraflar…yeni gördüm çok çok çok tebrik ederim, bir ömür mutluluklar

  [Reply]

 • Fotoğraflardan geçen his; sade, doğal, içten ve aşk dolu… Herşey çok güzel olmuş, olmayada devam edecek. Mutluluklar.

  [Reply]

  Çiseren Reply:

  Vuslat çok teşekkür ederim :))) sevgilerimle.

  [Reply]

 • o kadar güzel bir dille anlatmışsın ki bitirmeden bırakamadım. 5 yıl önce evlendiğimde blogum yoktu ve duygularımı günlüğe yazmıstım sırf o yılı unutmamak için o sene başladığım günlüğe, bu yıl oğlum oldu onu blogumda paylastım, ve senin gibi güzel yorumlar aldıkca güzel hissettim. paylaşmak cok güzel .iyi ki bu yazıyı yazmıssın bu özel günü ve hazırlıklarını bizlerle paylaşmıssın.

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  çok teşekkür ederim aysun, ilk fırsatta blogunu ziayret edeceğim. paylaşmak çok güzel. birden sertabın tiz sesi çınladı kulagımda bu sözü yazınca ama gerçekten öyle. :)) sevgiler

  [Reply]

 • Eda:

  çok ama çok duru güzelsin…Facebooktan fotolarını takip ediyordum blogunu henüz farkettim ne ayıp dimi :) Şuan nişanlılık sürecini yaşıyoruz nasip olursa seneye bende gelin olacağım.innan şimdiden kabuslar görmeye başladım… Bu durumlar beni korkutsada inşallah bu mutlu paylaşımlarda herşey herkesin içine siner, mutlulukla tatlı tebessümlerle hatırlanır.

  Sevgilerimle
  Eda

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  bende bu mesajları şimdi goruyorum çok özür dilerim :)
  inşalah herley gönlünce olur ya da bilemiyorum çoktan oldu mu :D
  sevgiler.

  [Reply]

 • her yil daha guzel olacak. her yil nasil gecti bir yil daha diyeceksiniz. her yil bu yil da dertsiz tasasiz saglikli elele gecsin diyeceksiniz. guzel olacak cok guzel :)
  Mutluluklar omur boyu mutluluklar

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  geç cevabım için bagışlayın, hala cicim aylarındayız tabi ama evlilik pek güzelmiş =) evcilik oynar gibiyiz şuan. hep yüzümüz güler, güzel dilekleriniz yerini bulur umarım. teşekkürler sevgiler.

  [Reply]

 • dalga:

  geç olsada tebrik ediyorum..her ayrıntı teker teker çok güzel gözüküyo..bende gelin makyajım için Ülker Mutlucan’a ulaşmaya çalışıorum telefonunu rica edebilirmiyim sizden..şimdiden teşekkürler..

  [Reply]

 • gökçe:

  öncelikle merhabalar
  çook güzel bir gelin olmuşsunuz
  internetten ülker mutlucan’ın iletişim bilgilerini bulmaya çalışırken tesadüfen blogunuza tıkladım iyi ki de sizi tanıma imkanım olmuş yakında düğünüm var makyaj konusunda çok takıntılıyım o günün bir facia ya dönüşmesini istemiyorum bana ülker hanımın telefonunu verebilirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim sevgiler…

  [Reply]

 • ece:

  Merhaba,
  Bloguubuza ve fotograflarınıza bayıldım. Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Ben de yaklaşık 3 hafta sonra evleniyorum.
  Gelin saçınızın daha net yani duvaksız olarak fotografı var mı? Ekleyebilirseniz çok memnun olurum:)
  Teşekkur ederim..

  [Reply]

 • Ayca:

  Selam mutluluklar…:)
  Makyoz Ulker MutlUcana ulsamaya calisiyorum.
  Iletisim bilgilerini benimle paylasabilirmisiniz lutfen:)
  Tesekkur ederim

  [Reply]

  Selin Reply:

  Merhaba ben her yerde ülker mutlucan ın nosunu bulmaya çalışıyorum ama hiç bir şekilde bulamıyorum.. Siz de yazmışsınız bulabildiniz mi acaba ??

  [Reply]

 • nrmn:

  Merhaba oncelikle yazi icin cok cok tesekkurler cidden cok icten ve yonlendirici bilgilerle dolu bir yazi olmus. benim sormak istedigim ic mekan cekimlerinizi ve cekimlerinizi sait halim pasa yalisinda yaptirmis dugunu farkli yerde yaptirmissiniz bu imkan her zaman icin gecerli mi? ben de acikcasi boyle birsey yapmak istiyorum cok hos bir fikir. Mutlulugunuz daim olsun. Sevgiler
  Not: seneye fotograf cekimi icin mutlaka sizinle iletisime gececegim ^.^

  [Reply]

 • Selin:

  Merhaba, ben her yerde Ülker Mutlucan ın iletişim bilgilerini aradım ama bulamadım. Sizde var mı acaba?

  [Reply]

 • Nihal Ay:

  merhaba! 8 eylul’de dugunum olacak ve Ulker Mutlucan’in telefonuna ulasmaya calisiyorum ama bulamadim, yardim lutfen :(

  [Reply]

 • güzel yazı olmuş teşekkürler

  [Reply]

 • I must say it was hard to find your website in search results.
  You write great posts but you should rank your page higher in search engines.
  If you don’t know 2017 seo techniues search on youtube: how to rank a website Marcel’s way

  [Reply]

Leave a Reply

Google +1
Flickr
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos and videos from ciseren korkut. Make your own badge here.
Etkinlikler