Tatlı Şeyler

Birşeyler yazmak istiyorum, laf yine dönüp dolaşıyor mesleğimin bana kazandırdığı güzelliklere, güzel dostlara geliyor. Bayılmıyorum kendimi över gibi bu insanların varlıklarını göstermeye, çünkü o kadar güzeller ki onların iyiliklerinden kendime pay çıkartıyorum sanki artık. Paylaşmadan da olmuyor, hayatım artık paylaşmaktan ibaret. Hiç mi kötü şeyler yaşamıyorum, kötü insanlar önümden geçmiyor, hep mi hayat bayram sana diye soracaksınızdır. Ben kötülükleri ya da kötüleri bahsetmeye değer görmüyorum, hayatımızdan uzaklaştırmak, paylaşmadan azaltmak, bahsetmemek, yok ekmek en doğrusu onları.  Burası benim pembe dünyam, ne kadar toz pembelik varsa hayatımda işte burada.

Çiseren'in Bebekleri cookie

Çiseren'in Bebekleri cookie

Geçen gün çok sevdiğim Derya Ağgün‘den işte tamda bu toz renklerinde bir hediye aldım, zaten Derya bana sürekli tatlı süprizler yapar, hediyeler yollar. Kıyafetlerimden, renklerine  biricik logomun tıpa tıp aynısından, dev bir kurabiye yapmış bana canım Derya’cığım. Herhalde benim için hazırlanacak en güzel ve en tatlı kurabiyedir Derya’mın yaptığı.

Derya özel bir kızdır, ne zaman yazışmaya başladık hatırlamıyorum, seneyi devirmişizdir sanırım. İlgi alanlarımız sayesinde güzel bir dostluğumuz oluştu. Mesleğini bırakmak becerikli elleriyle uğraşıp birşeyler yapmak istediği hakkında konuşuyorduk. Cesaret etti istediği o tatlı yola girdi, kurabiye eğitimi aldıktan sonra yaratıcılığıyla her yeni kurabiyesinde kendini pişirmeye başladı. Masalsı Tatlar adını verdi yaptığı güzel kurabilerin adına.  Bir sürü siparişler almaya başladı, bir yandan grafik tasarımcı olarak çalışmaya devam ediyor. Mesleğinden tam kopabilmiş değil. Yani yaratıcılık hayatının tamamen, her alanında içinde. Bence bu çok güzel birşey çünkü insan farklı yerlerden beslenince ilham kaynakları daha bol oluyor.

 

Ilgın

IlgınIlgın

Ilgın

IlgınIlgınIlgın

Ilgın

Ilgın
Ilgın

Ilgın

Ilgın

Ilgın

IlgınIlgın

Derya’nın en büyük ilham kaynağı yeğeni Ilgın :) Ilgın’ı görünce iyi ki benim yeğenim değil, onun hasretiyle yarım gün yaşayamazdım dedim, Derya’da zor dayanıyor onsuzluğa zaten, Allah uzak düşürmesin. Teyzesinin bebekliğine benziyor tıpkı Ilgın. Hep fotoğraflarını görür, videolarını izlerdim uzaktan severdim. Ancak  insanın içini gıcıklayan gülüşünü yakından görmek lazım. Ben fotoğraflamaya çalıştım ama eminim ki canlısı kadar etkili değildir.
Derya bana defalarca hediyeler gönderdi, nişanım için kurabiyeler yaptı ama ancak Ilgın’ın doğum günü çekimi için bir araya gelebildik. 3 tane Ağgün kızı benimle tanışmak için heyecanla o günü beklemişler, “sanki ünlü biriyle tanışacakmışım gibi heyecanlandım” demiş Derya’mın ablası. Zaten Derya pır pırdı. Utandım, beni gözlerinde büyüttüklerini düşündüm, tabi ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gitti sonra biraz korktum, ya umduklarını bulamazlarsa, beni beğenmezlerse, ya sevmezlerse dedim. Ama  içi, dışı o kadar güzel kızlar ki, karşısındakini de kendileri gibi görüyorlar yani marifet bende değil bundan eminim. Bu güzel kızları ve Ilgın’ı tanımak benim için çok özeldir. Tanışmadan sevebilmek çok değişik. Saçma gelebilir kimisine ama sanal sevgilerde gerçek oluyor artık. Karşılıklı sevdik birbirimizi ve kardeşliklerinin arasına aldılar bu güzel kızlar.

Şimdi Ilgın’ı çok özlüyorum, hele Derya yeni videolarını gönderdikçe, çalışırken onun tontik yüzüne detaylı baktıkça özlemim iyi ce arttı bugün. Neşesi, ışıltısı, melek ifadesi, kimseyi yormayan yumuşacık bir bebek maşallah. Fotoğraflarını seçmek zor oldu tabi ki her zamanki gibi bol bol fotoğraf yükledim ama doyamayacaksınız Ilgın’ın fotoğraflarına bakmaya. Mimikleri çok çeşitli,  her hali ayrı tatlı, hele dudaklarını düdük yaptıkça içim eriyor. Bakarken maşallah demeyi ihmal etmeyin =)


Ilgın, Derya and me

Ilgın&me

Derya’cım artık bana daha az süpriz yap, mahçup oluyorum daha teşekkür edemeden bir yeni süprizin geliyor. Güzel ailen ve tatlı yeğeninle beni bir araya getirdiğin için teşekkür ederim. Herşeyden çok temiz kalbin ve güzel gülüşün için, en sıkıntılı günlerimde bile varlığını bana hissettirdiğin için teşekkür ederim. Biliyorum ki bu yeteneğin ve kalbinde bu sevgin içinde olduğu sürece daha çok güzel işler, daha çok beni şaşırtan işler yapacaksın. Heyecanla yenilikleri bekliyorum.
Seni iyi ki tanımışım, seni çok seviyorum (ama Ilgın’ı biraz daha çok, affet. )

Ilgın

Benzer Yazılar:

11 Responses to “Tatlı Şeyler”

 • nilüfer:

  sen hep yaz çiseren bu güzellikleri yaz, bol bol fotoğraflar koy pembe dünyana, ben de mest olayım :) nasıl güzel nasıl sevimli bu lokum hanım maşallah… dudaklarını mıncırdım ekrandan :) her bebeğine hayranım zaten yolda bebişlerinden birini görsem tanıyacak kadar ezberledim hepsini :) yeni hikayelerini ve meleklerini sabırsızlıkla bekliyorum….
  sevgiler…

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Nilüfercim eksik olma, çok mutlu ettin beni =)))

  [Reply]

  Derya Reply:

  Nilüfer Hanım çok teşekkürler lokumuma övgüleriniz için… :)

  [Reply]

  nilüfer Reply:

  derya hanım lokum hanım övülmeyecek gibi değil maşallah… teyze olmanın ne demek olduğunu bilirim iş yerinde hasretine dayanamayıp işten kaytarıp yeğenimi koklamaya giderdim… şimdi 4 yaşında ve en iyi arkadaşı benim :) umarım siz de ilerde lokum hanımla daha nice güzellikler yaşarsınız… benim içinde kendisini öpmeyi unutmayınız :)
  sevgiler….

  [Reply]

  Derya Reply:

  Teyze olmak bambaşka bir duygu, beni anlayabiliyorsunuz. Ne güzel… Mümkün olduğunca fırsat yaratıp kaçıyorum ben de sırf görebilmek için. Hasreti dayanılmaz oluyor. Gördüğüm ilk fırsatta öperim sizin için de, çok birikti bu ara öpücükler… :) Allah size bağışlasın sizin lokumunuzu da.
  Sevgiler…

  [Reply]

 • Derya:

  Çiseren… Ne söylesem ki? Yazdıklarını çok duygulanarak okudum. Seni tanımadan önce bile kelimesi kelimesine okuduğum, takip ettiğim bu güzelliklerle dolu sayfanda beni anlatmışsın… Ben senin hayatında olmaya hak kazandım. Bu benim için çok değerli. Seni tanıdığıma her geçen gün bir defa daha şükreder oldum. Seni çok seviyorum.

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  canım benim, iyi ki girvermişsin hayatıma, daha güzel şeyler paylaşmak üzere inşallah =)) hatta bir gün senin kızını çekerim innnnşşşaaaallllaaahhhh =D şöyle ılgının kopyası awwww

  [Reply]

  Derya Reply:

  hepimizin birer ılgını olsun zamanı gelince :)

  [Reply]

 • Duygu:

  Kurabiyeye bayıldım. gerçekten aynısı olmuş Ellerinize sağlık Derya hanım.
  Ilgınada ayrı bayıldım. hayat dolu güzelim benim, allah analı babalı buyumeyi nasip etsin güzel olsun bahtı.
  Tüm bu güzellikleri bize olabilecek en iyi şekilde sunan sevgili Çiseren hanım, hepsini bir araya getiren sizsiniz, sizin sevginiz. ELllerinize sağlık.

  [Reply]

  Çiseren

  Çiseren Reply:

  Çok teşekkür ederim Duygu Hn. çok mutlu etti güzel sözleriniz beni =)))

  [Reply]

  Derya Reply:

  Duygu Hanım çok teşekkür ederim. Kurabiyem için de, yeğenim Ilgın adına da… :) Hepsinde Çiseren’in dokunuşu var. Herşey daha da güzelleşiyor Çiseren sayesinde…

  [Reply]

Leave a Reply

Google +1
Flickr
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos and videos from ciseren korkut. Make your own badge here.
Etkinlikler